Have Fun!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Vise ciudate & cosmaruri

In jos 
AutorMesaj
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 23
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Vise ciudate & cosmaruri   Sam Iun 07, 2008 1:36 pm

Oricine viseaza,in fiecare noapte. Uneori ni se pare k visele sunt ciudate si k pot schimba ceva din viata noastra,alteori nu le dam importanta. Putem si sa visam ceva ce urmeaza sa se intample sau sa avem impresia de deja-vu din cauza unui vis.

Ce sunt visele?

Interpretările cu privire la
motivele pentru care visăm au variat de-a lungul ultimului secol. La fel de mult
a variat și importanța dată visului ca fenomen psihic.

Putem vorbi de cel puțin trei
mari direcții de cercetare sau viziuni asupra visurilor.

Prima ar
fi că visul n-are o însemnătate aparte: mintea continuă să rămână activă în
timpul somului, iar visele nu sunt decât o manifestare a acestei activități.
Imagini stocate de-a lungul zilei apar în vis.

A doua ia în considerare o serie
de procese care se petrec în timpul somnului, cum ar fi consolidarea memoriei și
trage concluzia că visul ar fi expresia acestora.

În fine, a treia direcție de
cercetatre acordă visului un loc central. Visul este important și e considerat o
activitate psihică coerentă, care are un sens.

Sincer,sunt mai tentata sa o cred pe prima. Adica...in general asta e explicatia viselor. De multe ori daca stau sa le analizez,imi pot explica pe principiul asta.

Sa dau un exemplu. Am visat intr-o noapte ca eram cu un grup de colegi intr-o excursie,dar nu stiu cum se facea k eram singuri (fara profesor insotitor) . Am ajuns pe intuneric la o vila care parea fff sinistra si era si intr-un loc ciudat,din care luna se vedea foarte mare si totusi nu era lumina. Desi nu mai era nimeni acolo si aveam voie sa mergem prin toata vila,ne era frica si am ramas in prima camera in kre am intrat. Eram in jur de 6...sau cel putin 6 vedeam eu. Trei (parca) erau prea obositi si s-au culcat... dar noua,celorlalti kre au ramas(eram si eu printre ei) nu ne era somn si ne era si frica (si celorlalti le era,dar puteau adormi repede) si deci n-am adormit. Eram prin camera... si analizam pe-acolo. Undeva mai sus..(pe un suport) era un televizor.L-am aprins... dar nu se vedea nimic... doar "purici" (cum se face knd nu e cablu) si...fix in momentul in kre l-am aprins,au inceput zgomote k de bormashina de undeva de sus si picura apa din tavan. Ne-am speriat...pt k stiam k nu mai e nimeni in ksa...am stins televizorul,s-a oprit apa si zgomotul,dar fix in momentul ala a mormait unul dintre cei kre erau in pat "Nu-l stinge...imi place melodia" Neutral . Adik ei(kre erau in pat pe jumate'adormiti) auzeau, da'noi nu.Si stiu k imediat dupa am aruncat o privire pe geam si am vazut luna maaare ,kre era rosie. Dup'aia m-am trezit.

Si...am facut niste legaturi... Cu o zi in urma,vorbisem cu colegii de tabara (vila).Inainte sa ma culc,stateam in pat( de-aici faza cu statu'in pat) si ascultam muzica la tv,fara sa ma si uit (cu ochii inchisi) . S-a luat cablul. Cu cateva ore in urma(ziua) ,se auzea un zgomot de bormasina de la un vecin. In ziua aia vazusem si ceva pe un forum,o fata abera k a vazut o luna rosie. So...toate astea s-au legat in mintea mea...si a rezultat visul :))

dar...tot sunt fascinata de vise,chiar dak in general le gasesc o explicatie logica.

Alta data...vara trecuta...eram la bunici(ei stau la casa). M-am uitat pe Discovery la Haunting. Am visat...k...eram singura (tot noaptea) in hol... Si mama si bunicul meu(bunikmea nu stiu pe unde era :-? ) erau in alta camera... Eu auzeam pasi spre baie si la un moment dat a trantit cineva ceva,dar nu era nicio persoana acolo (si nici animal.nu era nimic) M-am indreptat spre camera cu gand sa-i chem pe ai mei si,cum am iesit din hol,am auzit un fosnet din spate,dar nu m-am intors (de frica probabil) .In fine,a venit bunicul meu...si am vazut un biletel pe masa... ceva de genu " sunt...(nu mai stiu numele),de-abia m-am mutat si va astept la 6 in spatele casei sa va dau ceva..."

Nusht cum,dar...instantaneu,asa,s-a facut aproape de 6 dimineata (in vis) si am iesit cu mama si cu bunik meu in curte. Eu (singura) m-am apropiat de gardul care dadea in locul unde trebuia sa ne intalnim cu respectiva. Gardul era inalt si trebuia sa ma ridic pe varfuri k sa vad ceva. Am auzit o voce gen "Vino..." si m-am uitat peste gard. In momentul ala am observat fantoma unei femei(da,se vedea...era transparenta si alba) cu o coasa in mana,pe care si-a indreptat-o spre mine si era aproape sa ma loveasca,+ k ranjea foarte...sinistru. M-am trezit inainte sa-mi faca ceva Neutral

Aici nu mai stiu sa fac legaturile,pt k in orice caz in episodul ala din haunting nu era vorba de nicio fantoma cu o coasa kre lasa un bilet :)) .A...fost...un simplu vis :-? (probabil cosmar)

In general visez chestii ciudate...nu neaparat scary,doar ciudate. Foarte rar ma visez intr-un loc pe kre il cunosc si are si in vis acelasi nume k in realitate. De cele mai multe ori visez un loc cunoscut kre se numeste cu totul altfel, sau un loc ciudat care are numele unuia ff cunoscut. Se fac foarte multe incurcaturi in visele mele :-? . Si la fel,de cele mai multe ori ma visez chiar in pielea mea in vis,adik pe mine nu ma vad,doar pe celelalte persoane.

Parerea voastra despre vise,aici. Si la fel..povestiti vise ciudate sau cosmaruri pe care le-ati avut.

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.wikiforum.ro
Jeleu
Admin

Numarul mesajelor : 281
Data de inscriere : 11/05/2008

MesajSubiect: .   Dum Iun 08, 2008 11:53 am

Acum doua seri am visat ca am omorat pe cineva...ma rog...nu pot spune pe cine...caty nows...a fost creepy...avand in ved ca m'am trezit plangand...fratele meu mi'a spus ca readeam knd visam...si dupaia 3 ore am stat sa analizez visul...

dar inainte sa ma culc...2 ore m'am uitat la documentare cu crime pasionale...si tot at....m'am gandit la pers respectiva...plus ca obiectul cu care am facut fapta are legatura stransa in realitate cu...victima?in fine...asta a fost:-??
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Schizophrenic
lil' Artist

masculin
Numarul mesajelor : 381
Varsta : 28
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Sam Aug 02, 2008 2:29 pm

si eu am vise foaaarte dubioase si ciudate, dar in general placute. Mie chiar imi place sa dorm pentru ca de obicei visez frumos ^^
Insa mi se mai intampla destul de rar sa am si cosmaruri. Atunci, cand le am, insa, sunt foarte infricosatoare si ma trezesc tot timpul leoarca si mort de frica, terminat tot.
Care sunt cosmarurile cel mai des intalnite la voi?
Eu pot sa spun ca daca am un cosmar sunt mari sanse sa aiba legatura ori cu oameni mutilati, sau care sufera de boli ciudate, sau foarte slabi si cu o infatisare sinistra sau cu un handicap foarte neplacut. De obicei sunt peste tot. Oriunde ma duc sau orice drum aleg sa ajung undeva sunt presarati tot felul de oameni din astia sinistri care ma sperie ingrozitor. Daca nu asta, mai visez ca sunt in prezenta Diavolului. Sunt undeva si stiu ca unul din cei din jurul meu sau, oricum, acolo, in preajma mea e Diavolul si e un sentiment foarte infricosator.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://Pushtyu.hi5.com
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Aug 03, 2008 1:10 pm

Visez ca sunt prinsa cumva intre fictiune si realitate,intre frumos si sinistru...
Sau... *coloana sonora* a cosmarului e un fel de melodie satanica.. asta'mi inspira cel putin,nu pot sa explic cum anume se aude...

Eu nu prea visez oameni mutilati sau chestii de-astea...ceea ce transforma visul meu in cosmar sunt doar niste sunete,melodii sau replici...sau...un final sinistru,pe un vis ciudat sau chiar normal...

Sus In jos
~PlastiC SmilE~
we are improving...

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 22
Localizare : Tara orbilor in care chiorul conduce
Data de inscriere : 08/09/2008

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Joi Sept 18, 2008 9:42 pm

Neutral eu nu-mi amintesc niciodata visele..decat cosmarurile....
cel mai des visez o stupiditate cum ca ma alearga cineva sau cad...sau ma ascund...am avut foaaaarte multe cosmaruri de genul asta..oricum si pe alea mi le amintesc foarte vag
Sus In jos
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Noi 16, 2008 10:20 am

Uhm... mai demult citeam la un topic de genu' pe alt forum... ziceau persoanele ca isi pot controla unele vise... pur si simplu,din subconstient... si eu eram life WTF?! Neutral

si...acum...aseara... am visat... nu mai stiu exact,stiu ca trebuia sa scriu o compunere pt romana...si aveam o pagina de caiet impartita pe la jumate..in 4...era facut un patrat impartit in 4..si fiecare *caseta* din'aia era colorata cu creioane...si...erau niste chestii desenate pe ele... Am scris eu cu creionul compunerea...impartita in 4,fiecare parte pe cate o caseta de-aia... si nu stiu de ce,prima am scris-o in engleza...
Am ajuns la sc...am uitat de tot... pana cand m-a pus profa sa citesc si am deschis caietul,am vazut k se stersese aproape de tot creionul,in afara de partea in engleza...da trebuia sa citesc Neutral asa ca...da'i si improvizeaza,in vis...

si aici...am avut impresia...si nu numai impresia... k EU imi controlam visul...constient si inconstient...adik...imi controlam cumva replicile,cel putin partial...
a fost marfa lol

Sus In jos
Jeleu
Admin

Numarul mesajelor : 281
Data de inscriere : 11/05/2008

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Noi 16, 2008 10:32 am

Am mai intalnit persoane care isi pot controla visele...eu imi pot controla visul daca ma trezesc usor din el...cand ajung la limita dintre realitate si vis imi pot imagina ce vreau Wink explicatia hmm trezindu'ma usor...se activeaza si restul creierului cu care imi controlez visul happy

Dar un prieten mi'a povestit ca el isi poate controla visele daca inainte sa adoarma analizeaza camera..."scunul e maro...perna e albastra...biroul e...bla bla bla" pana incepe sa'l doara capul si adoarme....si incepe sa viseze ceva ce poate controla...explicatia hmm analizand toate culorile din jur...si'a mentinut activa o parte a creierului cu care apoi isi controla visele happy

Caty...ink o chestie...uite ...tu visezi color...sunt pers care viseaza alb-negru...eu nu stiam sa spun daca visez sau nu color pana cand am avut un vis i care am vazut pe cineva alb-negru...doar pe acea pers happy

"me...Mojo Jojo Jelly ... i'm going to tell all the secrets of my life over and over again... i'll abase myself in any manner and i love it 'cause Caty is my boss and she tells me all the things that i can do.
whatever. Caty-JoJo told me *100 post more until 15 november...*
Sus In jos
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Noi 16, 2008 10:35 am

eu nu stiu cum visez NeutralNeutralNeutral
akum am vazut partea aia...cu chestiile alea colorate...

da in rest nu stiu cum anume visez Neutral nu-mi dau niciodata seama dupa ce ma trezesc daca am visat color sau alb'negru...

Sus In jos
After-eight
Artist

feminin
Numarul mesajelor : 792
Varsta : 21
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Noi 16, 2008 10:46 am

inainte nu-mi aminteam visele...acu' visez numai cosmaruri si mi le amintesc ff bine dimineata...nush dc...ieri seara am adormit ascultand muzica si am visat ca o ff buna amica s-a sinucis si la inmormantarea ei ascultam Avril Lavigne ~ Sk8er boy 8-|...si apoi murise si mama ei si, la fel, ascultam muzica la inmormantarea ei...

VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Noi 16, 2008 11:11 am

ioi...

eu... imi amintesc mai bine visele de dimineata,inainte sa ma trezesc pe bune...
uneori am si cosmaruri...dar de cele mai multe ori visez chestii ciudate si tampite si...foarte funny lol da-mi plac visele mele :">

eu nu prea ma visez pe mine,ci visez ca din pielea mea... nu ma vad pe mine in vis...

Sus In jos
Angel-In-Love
we are improving...

Numarul mesajelor : 108
Varsta : 22
Data de inscriere : 14/09/2008

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Dec 14, 2008 1:22 am

pfff...eu nu stiu...cu visele astea cum e...ador sa visez :x dar nu intotdeauna visez placut...vara asta visam tot timpul o singura persoana :-< dupa care sufeream enorm...si o visam pe strabunica ca ma chema la ea...si ma trezeam transpirata toata si tremurand din toate incheieturile...si am mai visat o data ca mi`au murit toate rudele si prietenii intr`o inundatie si eu ma taiam...atunci m`am trezit plangand...dar am visat si lucruri care mi`au dat de gandit...ex: am visat ca am luat 2 la biologie si a 2a zi cand m`am trezit m`am apucat de invatat si am luat 10 :D

deci nu prea stiu ce e cu vise astea :-??
Sus In jos
Bia
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 25
Data de inscriere : 05/07/2009

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Iul 05, 2009 6:16 pm

pfu...am avut o data un vis/cosmar...nici nu stiu cum sa ii spun, care apoi s-a indeplinit

scriam la un fic si ma gandeam la un final
noaptea am visat un accident de masina; eu stateam pe scaunul de langa sofer si masina se indrepta spre ceva negru; a fost ciudat, parca totul era desenat cu creionu`
a doua zi i-am zis unei prietene ca am gasit un final pt acel fic

zilele ce au urmat am ramas fara net pt ca aveam virus si trebuia reinstalat tot
intro seara m-a sunat prietena aia a mea si mi-a spus ca un amic comun de al nostru a murit intr-un accident de masina; am ramas masca:| am inceput sa plang si dupa ce m-am calmat mi-am adus aminte de visu meu
am sunat`o si i-am spus si ei...a ramas putin confuza si am intrebat`o daca stie cate persoane au fost in masina; a zis ca nu stie; i-am spus ca au fost mai multe persoane; m-a intrebat ca de unde stiu; nu am vrut sa ii raspund pe moment, pt ca vroiam sa ma conving de ceva;
peste cateva zile ma suna prietena mea si imi spune ca am avut dreptate, ca baiatul nu era singur in masina, dar ca doar el a murit; m-a intrebat din nou de unde stiu si i-am raspuns "sti ca ti-am povestit ca in vis stateam pe scaunul de langa sofer?" si a amutit, cateva secunde nu a mai fost in stare sa spuna nimic
am dat vina pe mine initial pt ca nu i-am spus; inca ma mai gandesc la chestia asta cateodata Neutral
Sus In jos
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Iul 05, 2009 10:13 pm

ciudat...
si totusi,tipul care a murit statea pe scaunul din fata sau pe o margine a banchetei din spate?

ah..de la un timp mi se deruleaza asa repede visele...dak nu stau sa analizez mi se par chiar ilogice...trec de la un cadru la altul intr-o bataie de palme,de la o persoana la alta... adica e ceva gen sunt cu o persoana,imi mut putin privirea si privesc in jur,apoi ma intorc si sunt cu alta persoana,dar ca si cum ea ar fi fost acolo de la inceput,ar fi fost una si aceeasi. se amesteca toate detaliile :))

Sus In jos
Bia
begginer

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Iul 05, 2009 10:15 pm

el era soferul :(
ca tin minte ca vorbeam cu el
Sus In jos
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Iul 05, 2009 10:25 pm

ah,si exact asa a fost si in realitate,doar k nu erai si tu? [nu s-a inteles din cat ai povestit perfecta asemanare]

inca ceva...tu te vedeai si pe tine sau era ca si cum ai vedea restul din *pielea* ta? [incerc sa fac descifrari *filozofice* p'aici :)) ]

Sus In jos
Bia
begginer

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Iul 05, 2009 10:28 pm

vedeam totul prin ochii mei...pe el nu`l vedeam, dar stiam ca e acolo
si am zis ca nu a fost singur in masina, deoarece trebuia sa mai fie cel putin inca unu (care in vis am fost eu)
Sus In jos
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Joi Iul 16, 2009 7:31 am

well... de cateva nopti visez o anumita persoana...si tocmai tipul despre care spuneam k e *doar o atractie de momeeeeent...k nu stiu ce...k doar imi *place*,nimic mai mult* si de care ar trebui sa fie imposibil,ar trebui sa...nu fiu o mare proasta placandu-mi mai mult...mult mai mult Neutral ...
imi mai batea si ingrozitor inima dupa ce m-am trezit,dupa visul asta.
si...concluzie k m-a determinat sa stau sa visez pe pereti. e 8:22 dimineata si eu sunt treaza >.>

chestiile astea.."evolutia" lor blink ma termina :-|

dar in fine...asta nu e topicul pentru vise normale...
acum ceva timp am avut un vis tampit/ciudat..eram in..ceva,nu stiu,excursie,dar locul in care stateam semana cu o universitate de'aia americana din exterior...si nu mai tin minte,dar peste tot in jurul meu lumea spunea numa'tampenii si se intamplau o groaza de ciudatenii [care in vis bineinteles k nu erau tocmai..ciudate lol ]. a venit o ploaie la prima vedere normala si cladirea in sine se darama asa,treptaaaaat,ca si cum ar fi fost facuta pe bucatele,pe turnuri subtiri,pt k nu s-a daramat toata odata...se surpau parti diferite si efectiv cadeau etaj in etaj,pe vertical,asa...nu intreaga cladire,de la baza. imi amintesc pur si simplu cum stateam si ma uitam lol

sau mai era unu'cu niste bile ..de energie,nu stiu,care semanau cu alea din One Missed Call,gasite la persoanele moarte... (dar nu pe urma astora a aparut visul,pt k legatura am facut-o de-abia dupa cateva zile,knd mi-a sarit in ochi o reclama si mi-am amintit de film.) si...le aruncam unu'spre altu'...si persoanele care erau atinse mureau,da'nu pe loc...ceva like in The Ring lol [m-am uitat la prea multe filme 8-| ]

Sus In jos
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Dec 13, 2009 1:00 pm

e ceva ciudat. o prietena a visat acum cateva zile ca ii cadeau toti dintii din partea de jos,pur si simplu se uita in oglinda si vedea...si asta fara sa o doara. in visul asta era la bunici,in Medgidia. ea stie din mosi-stramosi ca un dinte cazut inseamna o persoana cunoscuta moarta. stiti,superstitii. acum,depinde de cat de mult te doare cand iti cade dintele in vis importanta respectivei persoane. daca n-a durut-o deloc,n-are prea mare importanta personala moartea respectiva. dar...nu era un singur dinte. erau toti de jos. ma rog,cum ziceam,superstitii.

pana intr-un punct. un elev de-al mamei ei care e educatoare a murit intr-un accident de masina in medgidia,fix a doua zi dupa visul ei. apoi,acum o zi-doua,a murit mama unul amic de-al ei si de-al fratelui ei,tot in medgidia.

ce urasc coincidentele astea Neutral.

Sus In jos
miuzete_laura
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 17/09/2010

MesajSubiect: Am avut si eu un vis..:|   Vin Sept 17, 2010 10:59 pm

Aseara sor-mea a dormit la o prietena si prin urmare am ramas singura in camera sa dorm.M-a luat somnul pe la 1 nopatea si m-am trezit brusc inghetata de frica pentru ca am avut un vis:in visul meu se facea ca dorm in camera mea singura si ca ma strange ceva nevazut de gat, tin sa spun ca mi s-a parut realitate si nu stiam cum sa ma salvez si ce sa mai fac.Dupa ce m-am trezit m-am dus la ai mei in camera si am dormit cu ei si nu m-a mai luat somnul pana pe la 6..VISUL L-AM AVUT LA ORA 4 dimineata...ce poate insemna visul asta??doar paranoia din partea mea...prea multe filmne de groaza??!!
Sus In jos
rock.kid33
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 21
Localizare : Boulevard of broken dreams
Data de inscriere : 26/09/2010

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Sept 26, 2010 8:35 pm

Am vazut ca cineva a zis aici ca nu toti viseaza color, intradevar, se zice ca doar lunaticii viseaza in culori. Ei bine sunt o lunatica, si visele mele sunt foarte reale, si culmea au mereu o oarecare legatura cu realitatea.

Intr-o noapte am visat un sicriu toata noaptea, a doua zi repede caut pe net sa vad ce inseamna. "un prieten drag va pati ceva".. Seara intra un prieten de-ameu pe mess si incepe "bai ce zi am avut azi, mi-am pierdut telu, m-am taiat in niste sticle" etc. => prietenul drag care a patit ceva.

Acum iar, de cateva zile ma tot gandesc la cineva, si mie foarte dor de el, si as vrea sa-l vad iar, si a devenit o obsesie oarecum, intr-una ma gandesc. Seara trecuta am visat intr-una niste tigari aprinse, tigari aprinse peste tot. Caut iar pe net - " pasiune, dorinta puternica, ceva de care iti este foarte tare dor" .. => acel cineva la care ma gandesc de ceva vreme.

imi plac visele mele :]
Sus In jos
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Lun Sept 27, 2010 8:41 am

si mie mi se identifica starile/ sentimentele cu visele, raportat la asa zisa "semnificatie a viselor" gasita pe net. culmea, visez niste ciudatenii de cele mai multe ori ( adica... teoria spune ca visezi lucruri care ti s`au intamplat sau la care te`ai gandit foarte mult. bun, asta nu explica faptul ca dupa o zi absolut obisnuita visez ca ma pierd si nu mai stiu cum sa ajung acasa - de fapt, in vis trebuia sa ajung la bunici - si mi se da un caine imens si negru si orb care sa ma conduca, si urc - de nebuna - in lift pentru ca nu gasesc scarile, le vad dar nu stiu de unde *pornesc* pe ele si ma trezesc cazand in gol cu liftul. stateam pur si simplu cu usile deschise si cu corpul un pic in afara, sprijinita de margini doar cu mainile si ma uitam foarte calma in jos si la fiecare usa a fiecarui etaj. si.. m`am trezit. )

oricum, eu nu visez ceva ce urmeaza sa se intample, n`am visat niciodata. chestiile astea le am mai mult cand sunt treaza, din... intuitie. blush

Sus In jos
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   Dum Noi 21, 2010 8:28 am

acum cateva zile mi`a zis o foarte buna prietena ca a visat ca muream. in accident.
si asta a fost foaaaarte creepy.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vise ciudate & cosmaruri   

Sus In jos

Vise ciudate & cosmaruri
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MusicIsFuel4Life :: Cafenea :: Supranatural & Mister-
Mergi direct la: