Have Fun!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Dragoste vs Simpatie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 22
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Dragoste vs Simpatie   Sam Iun 07, 2008 8:21 am

La varstele fragede,nu se face diferenta intre dragoste pe bune sau doar simpatie... Si foarte rar se ajunge la iubire.

Ce
inseamna pentru voi dragostea si ce inseamna simpatia? Cum faceti
diferenta intre ele? Vi s-a intamplat sa fiti indragostiti serios sau
doar va placea de o anumita persoana?

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.wikiforum.ro
Jeleu
Admin

Numarul mesajelor : 281
Data de inscriere : 11/05/2008

MesajSubiect: .   Sam Iun 07, 2008 10:13 am

Mi s'a intamplat ceva dar nu stiu ce a fost...a fost ceva destul de puternic dar nu atat cat sa dureze mai mult de cateva luni...orcum fata de alta tipe...a tinut destul de mult Wink

Personal nu am spus nici unui baiat "te iubesc"...pt mine inseamna prea mult aceste cuvinte...si pana nu sunt 100% sigura ca merita sa zic asta...si ca pot spune fara sa ma gandesc prea mult...nu voi spune yes
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Schizophrenic
lil' Artist

masculin
Numarul mesajelor : 381
Varsta : 27
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: Dragoste vs Simpatie   Vin Aug 01, 2008 9:00 am

Nici eu nu am spus inca "te iubesc". La fel ca si Jeleu, consider ca trebuie sa simti cu adevarat asta, nu sa irosesti cuvintele aiurea. Nu sunt sigur daca am iubit sau nu pana acum. Daca am suferit cateva luni dupa o fata cu care stiam ca nu pot sa fiu, dar la care nu ma puteam abtine sa nu ma gandesc, se pune? Cred ca a fost cea mai depresiva perioada din viata mea, dar eram si destul de mic. S-ar putea sa imi fi impus mai degraba chestia asta, decat sa o fi simtit. Nu sunt sigur ce sa zic aici. Se stie ca e un "topic" subiectiv dragostea...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://Pushtyu.hi5.com
RK75
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 24
Localizare : in fata calculatorului,a unui stilou si a unui cait.
Joburi/Distractii : orice ma face sa ma simt bine pe moment..
Stare de spirit : trec mereu dintr-o extrema la alta
Data de inscriere : 21/05/2008

MesajSubiect: Re: Dragoste vs Simpatie   Lun Aug 11, 2008 3:23 pm

well.. eu am spus'o doar odata. pentru ca am simtit. adica am crezut ca am simtit. il placeam de mult timp,asta insemnand ani buni, si cum el mi'a ziso am crezut ca e bine sa ii marturisesc si eu, fara sa imi dau seama ca el poate minte. oricum, eram mult prea mica si prea proasta.
acum,dupa ce a trecut un an si ceva imi dau seama ca probabil nu am iubit niciodata. pentru ca sunt prea mica.
insa m'am saturat de genul de persoane care zic "te iubesc" dupa o zi. sunt jalnice.
acum eu nici macar nu imi dau seama daca simt ceva pentru oricine. si prefer sa nu tin la cineva, decat sa tin si sa nu am parte.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://i-love-rain.hi5.com sau http://rk75.deviantart.com
~PlastiC SmilE~
we are improving...

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : Tara orbilor in care chiorul conduce
Data de inscriere : 08/09/2008

MesajSubiect: Re: Dragoste vs Simpatie   Joi Sept 18, 2008 9:40 am

desi am fost cu mai multi nu cred ca am simtit cu ceva cu adevarat decat pentru doi
am avut candva o problema q un tip..nu stiam clar ce simt...da' oricum il cunosteam de pe net si mi-am dat seama pana la urma ca mi se parea asa dragut doar pentru ca ma aducea cu picioarele pe pamant
Sus In jos
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Re: Dragoste vs Simpatie   Mier Dec 24, 2008 11:51 am

MadHater a scris:
Am impresie ca esti una dintre acele persoane care daca nu sunt indragostite n-au niciun motiv sa mai bantuie planeta asta.

[mi-era adresat mie lol ] si am gasit motiv sa trec la topicul asta.
Da,Lee,sa stii ca probabil asa e. Tin minte perfect ziua de acum doi ani,cand nu eram indragostita si imi auzeam toate prietenele total trimise pe marte de *simpatie* .Am spus ca vreau sa fiu indragostita,adica atunci chiar simteam nevoia. Si de atunci mi-a aparut teroarea <.< baieti peste baieti! yeyeaaah <.< [am zis intotdeauna ca trebuie sa am grija cu ce imi doresc]

Ma rog...ideea e k e foarte cute sa fii in love wub [nu neaparat sa iubesti din rasputeri. doar sa fii indragostit.] Am facut-o de nenumarate ori. Sa iubesc cu adevarat...nu stiu... mai am timp sa cunosc si asta. Mai bine nu mai comentez in rest. Da,am simtit cu adevarat ceva pentru anumite persoane...dar nu stiu exact ce fel de *ceva* a fost,si mai bine las asa...

RK75 a scris:
si prefer sa nu tin la cineva, decat sa tin si sa nu am parte.
din pacate chiar asa e Neutral si stiu f bine feelingul. repet,din pacate. Pentru ca probabil ar fi putut fi altfel.

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.wikiforum.ro
.Mimi.
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 71
Varsta : 23
Localizare : Nyappy-Land
Joburi/Distractii : Sa-l chinui pe Boboc
Stare de spirit : Ever happy^
Data de inscriere : 28/12/2008

MesajSubiect: Re: Dragoste vs Simpatie   Dum Dec 28, 2008 10:34 pm

Momentan nu pot spune cum fac diferenta intre acei factori pentru nici eu nu gandesc prea lucid.

Pentru ca...tot intorc capul dupa un tip din vara si nu stiu daca tin la el sau e simpla simpatie oarba. shifty

Nu am zis niciodata te iubesc dar mi-a zis acest lucru fostul prieten si a inceput 'scandalul' ca eu nu i-am raspuns cu aceleasi cuvinte si asa s-a dus o 'relatie' :)).Clar cat ma iubea,de mama focului :)).

Parerea mea este ca la varste fragede nu-i nimic daca te impaci,te desparti si tot asa pentru ca mai mult experimentam decat sa iubim.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.cafekkos.my-goo.com
Angel-In-Love
we are improving...

Numarul mesajelor : 108
Varsta : 21
Data de inscriere : 14/09/2008

MesajSubiect: Re: Dragoste vs Simpatie   Sam Dec 26, 2009 1:43 pm

hmmm...la ora asta simpatiile mele trec ca vremea...vin si pleaca :-j
in schimb am simtit ceva destul de profund pentru o persoana ...nu stiu daca a fost dragoste dar stiu sigur ca am simtit cel mai frumos si in acelasi timp urat lucru care mi s`a intamplat vreodata...ehh ^^"
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Dragoste vs Simpatie   

Sus In jos

Dragoste vs Simpatie
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MusicIsFuel4Life :: Cafenea :: Teenagers Problems :: Love&Sex-
Mergi direct la: