Have Fun!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Gelozia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 22
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Gelozia   Sam Ian 17, 2009 9:51 am

Okaaay,stiu ca majoritatii gelozia le da foarte mari batai de cap.

Sunteti gelosi,posesivi,sau ati avut parte de persoane care picau in extrema?

Eu sunt geloasa,dar nu foarte.Da,sunt,dar n-am picat niciodata in extrema si nu obisnuiesc sa fac scandal din asta. Paranoia nu am fost niciodata din motivul asta si nu sunt geloasa pe nedrept,iar daca am motive,decat sa-mi fac rau consumandu-ma mai rau mai bine fac ceva sa rezolv situatia...Si prin discutie (hai,sa zicem,destul de aprinsa,k mai merge din cand in cand si o cearta :D ),nu scandal.

In schimb,fata de multe alte persoane care nu suporta de nicio culoare gelozia,eu ador asta la un tip. Asa,putin,sa-i vad moaca si..sa-l observ fastacindu'se si incercand sa se abtina si sa ma creada,sa vada si singur k n-are niciun motiv pentru asta :D. Si maaai ales k imi arata ca tine la mine,dak gelozia aia putina e chiar ceea ce simte. Cand da in paranoia sau cand iese scandal din orice,totusi,nici eu n-o mai suport.

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.wikiforum.ro
.Mimi.
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 71
Varsta : 23
Localizare : Nyappy-Land
Joburi/Distractii : Sa-l chinui pe Boboc
Stare de spirit : Ever happy^
Data de inscriere : 28/12/2008

MesajSubiect: Re: Gelozia   Dum Ian 18, 2009 5:19 pm

Pana acum n-am fost geloasa pe nimeni...

Nu sunt genul de persoana posesiva(desii zodia mea este cea mai posesiva dintre toate sickfever ).Obisnuiesc sa am incredere in cel de langa mine.Dar eu sunt genul de fata careia nu-i cade cu tromf orice tip super sweet asa ca nu prea dar mare importanta geloziei.

Si cu fiecare tip cu care am stat a fost de caterinca pentru ca ma rugasera prietenii la nesfarsiit...relatii de 2 zile. rofl

Eu merg pe principiul ca daca tii la cineva ii lasi libertate si nu il sufoci cu intrebari deranjante...de exemplu prietena mea isi suna prietenul din 5 in 5 minute si ma minunez cat este de geloasa...nu-l lasa sa mearga la sala,la munca sau sa chiuleasca.Eu daca as fi fost in locul acelui tip o zburam ca pe un pantof vechi. Neutral

Asa deci...daca baiatul ar fi gelos si eu chiar as tine la el.Pai in primul rand l-as invita intr-o zona linistita unde sa vorbim...de preferat la padure sau intr-un parc.As incerca sa aflu cauza gelozii lui : ))......iar daca este neintemeiata l-as linistii...I'm a good girl baby clap !....Iar daca o tine intra lui cat de fruumos ar fi si cat de mult as fii atasata de el i-as da papucii de sport sa faca cateva ture!Cand se va linistii si va reusii sa-si controleze dracsorii din cap sa revina daca vrea.

Decii in concluzie nu-mi plac tipii gelosi deloc.Ii detest pur si simplu,dragostea se poate dovedii in N moduri.

Si sa fac o paranteza....ma uit la parintii meo sunt impreuna de 16 ani.
Jur ca nu l-am vazut macar o data pe tata sa faca vreo criza de gelozie sau sa nu o lase pe mama sa mearga unde vrea. clap
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.cafekkos.my-goo.com
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 22
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Re: Gelozia   Dum Ian 18, 2009 6:28 pm

posesiva nu sunt nici eu. geloasa,dupa cum am zis mai sus,doar daca tin foarte mult la tip si normal,dak am motive pentru asa ceva.

bineinteles ca o relatie e bazata in mare si pe libertate,da'nici sa stii k tipu'frecventeaza ONS'urile si n-are nicio treaba cu tine,iar tu ai inceput sa tii foarte mult la el. Nici in cazu'asta n-ai fi geloasa,Mimi? hmm
Eh bine,in cazuri de genul se aplica gelozia la mine. Da'dak merita,il zbor imediat,nicio problema.

Oricum nici eu n-as suporta sa-mi taie craca la fiecare lucru pe care am chef sa'l fac si-l exclude pe el. Insa,la fel,tot imi place gelozia aia mai mult inside care scapa usor pe-afara si cu o moaca mai toanta asa...e prea cute tipu'dak se intampla sa faca o faza de genu' What a Face

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.wikiforum.ro
.Mimi.
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 71
Localizare : Nyappy-Land
Joburi/Distractii : Sa-l chinui pe Boboc
Stare de spirit : Ever happy^
Data de inscriere : 28/12/2008

MesajSubiect: Re: Gelozia   Dum Ian 18, 2009 6:38 pm

Eii bine daca as stii ca face asta i-as cere explicatii credibile si l-as intreba de ce mama dracului mai sta cu mine atunci daca el este asa mare Don Juan. double fuck

Mie nu-mi plac inzbucniriile alea. : ))
Desii ador sa vad din cand in cand un baiat mai bleg care se roaga de o fata. 8->

Si acum intervine treaba ca...daca nenea X ii cere prietenia lui tanti Y...cred ca o place macar putin.Asta cred eu : )).Nu ma bag cu un tip care nu-l plac decat daca sunt facute presiuni mari asupra mea...si atunci mai mult de 2 zile nu stau. rofl
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.cafekkos.my-goo.com
Yore
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 365
Localizare : aici :>
Joburi/Distractii : muzica, leneveala si muzica.
Stare de spirit : weEEEEEEEEEee.
Data de inscriere : 17/05/2008

MesajSubiect: Re: Gelozia   Lun Aug 17, 2009 7:07 pm

sunt destul de geloasa. nu prea e bine, dar heh.
posesiva, nu, nici chiar asa :]] am si eu limite, ce naiba.
la un tip... nu, nu prea mi-ar place. oricum, daca merita.. nici nu ar avea de ce sa fie, nu i-as da niciodata motive :-??
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ch3mical-romance.hi5.com
Angel-In-Love
we are improving...

Numarul mesajelor : 108
Varsta : 21
Data de inscriere : 14/09/2008

MesajSubiect: Re: Gelozia   Sam Dec 26, 2009 1:40 pm

nu sunt geloasa...niciodata n`am fost
consider ca toti calcam gresit intr`o clipa :d asa ca nu vad rostul
si posesiva sunt uneori ...mai des de o bucata de vreme...adica consider ca nimic nu dureaza si ca totul are un final..bine sunt mai degraba realista,dar realista in exces :))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Gelozia   

Sus In jos

Gelozia
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MusicIsFuel4Life :: Cafenea :: Teenagers Problems :: Love&Sex-
Mergi direct la: