Have Fun!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
VelvetH0ur
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 1747
Varsta : 22
Data de inscriere : 10/05/2008

MesajSubiect: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Mar Noi 04, 2008 8:57 pm

Okay... sa va vad fetele lol bine,nu numai.

Parul. Ce tip de par aveti? Se indrasa repede,e uscat? Fara volum,deteriorat,casant?
Dar...aspectul? Il aveti ondulat,cret,total drept sau cu o forma ciudata si nu prea bine determinata? lol

Ce avantaje si dezavantaje are tipul vostru de par? Produse de ingrijire,ceva? lol
Sau..cum ati vrea sa-i aveti?

PS: Aici se dau si sfaturi si se pot pune si intrebari in legatura cu...parul lol

Eu am parul... :-? variabil lol In mod normal il am foarte usor ondulat. Depinde de cum il usuc,ca poate sa stea si drept uneori fara placa sau altele. Daca e umezeala in aer mi se onduleaza indiferent de cum e facut,poate doar daca e dat cu tone de fixativ nu i se intampla nimic. A inceput sa-mi placa, pt k totusi e moale wub dar uneori ma enerveaza foarte rau modul in care sta.
E normal,nu mi se ingrasa repede si nici nu e uscat.

Daca vreau sa mi-l indrept perfect,folosesc placa,pe care insa am cam abandonat-o k a inceput sa fie cam deteriorat parul meu... Dar daca vreau doar sa fie disciplinat,o uscare cu feohnul la treapta mica si cu perie in permanenta e foarte ok lol
Imediat dupa baie mi se cam electrizeaza si pare putin mai deteriorat decat este pentru ca suvitele sunt tunse filat...si se ridica varfurile un pic,pe toata lungimea parului...cat anume e filat lol

Folosesc sampon potrivit tipului meu de par,in general incerc destule optiuni si ma opresc ceva timp la una favorabila...insa... mi se mai schimba preferintele de multe ori. Balsam neaparat,de obicei din aceeasi gama sau cel putin de la aceeasi marca si in general dupa ce trece vara si are nevoie de super multa hidratare si..forta, folosesc masca de par...

Momentan trebuie sa ma tund cel putin din varfuri,da'am cam neglijat asta,ca n-am timp pur si simplu si nici cheful necesar sa ma duc la coafor/frizerie,dak gasesc timpul necesar.

uuuhm...voi? What a Face

Listen, you sinner, I`m sinning too
Just wait until the darkness falls so I can sin with you.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://musicisfuel4life.wikiforum.ro
After-eight
Artist

feminin
Numarul mesajelor : 792
Varsta : 20
Data de inscriere : 28/07/2008

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Sam Noi 22, 2008 12:48 pm

Am par drept...lung...nu folosesc nimic special pentru a-l ingriji, doar sampon...am renuntat de mult la diverse chestii (gen placa de incretit, fixativ,etc) pentru ca mi se facea extreeem de incarcat si trebuia spalat la 2 zile...problema e ca de vre-o saptamana am descoperit ca am matreata...si e matreata d'aia care se formeaza din excesul de sebum (asa se zice? huh ) si nush cum sa scap mai repede d ea...:(

VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Dum Dec 28, 2008 10:25 am

^ sampon pentru matreata [da'pentru par gras,nu uscat Wink ] erm... te clatesti cu apa rece cel putin la final,dupa ce termini intreg *ritualul* baii hmm

Sus In jos
After-eight
Artist

feminin

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Dum Dec 28, 2008 11:19 am

uhh..thanx :)...o sa incerc...Wink

asha....ma gandeam sa'mi fac d revelion suvite verzi (dak ma lasa ai mei), da' am renuntat la idee...astept sa'mi treca intai matreata

After-eight
Artist

feminin

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Dum Dec 20, 2009 5:00 pm

^ LoL. :)) ce idei *ingenioase* aveam cu un an in urma =))

acuma am parul drept. exceptand *bretonul* care deja nu mai e breton :)), adica a crescut ff mult, da' nu ma lasa ai mei sa mi'l tund iar :-s. capetele imi sunt un pic ondulate, da' nu ma stresez :D
majoritatea colegelor mele isi indreapta parul ca sa stea drept, ca sa n'aiba suvite rebele :-? etc. eu, nush..nu simt nevoia :) chiar daca intotdeauna sunt foarte ciufulita :-J, s'a gasit si sa-mi spuna careva ca *seman cu o fiziciana* :-@
da'mi place asa. plus ca e moale <3

Pelican
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 54
Data de inscriere : 31/01/2010

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Lun Feb 08, 2010 11:28 pm

eu...eu am istorie fff interesanta a parului meu.
cand eram mica,pana pe la vreo 10 ani,aveam un par perfect drept.perfect.
dupa aia m-am tuns pentru prima oara in scari si atunci s-a ondulat.
e rar,sta dezordonat,dar ADOR parul dezordonat.Gen KESHA cam asa e :X:X:X
da problema e ca daca-l pieptan se face naspa.nu mai e cret,e ondulat asa...naspa..
si de ceva timp il intind,nu mereu,dar de vreo 3 ori pe saptamana,si e ars.si sta si mai alandala.si-mi place.
prin clasa a5a eram tunsa scurt si aveam tot parul numai tepi.gen bill kaulitz cand avea vreo 16 ani :)).numai fara bretonul ala lung.
dupa aia mi-a crescut,si nu mai avea nicio forma.
dupaia m-am tuns:lung in parti,la spate scurt,cu tepi.din profil semana cu o creasta.mi-a placut mult cum imi statea dar trebuia sa ma intind,sa il dau cu spuma la spate,cu fixativ,si mi-l stricam de tot.
l-am lasat sa creasca and here I am..:))
il am cam pana la umeri si vreau sa creasca mai mult,am breton oblic.
nici nu stiti ce nerabdatoare eram sa-mi creasca partea scurta din spate :)))

culoarea e un roscat spre castaniu.adorabil...dar cateodata arata ca o perie de sarma..:))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Mier Feb 10, 2010 8:42 am

am parul luuung si...deteriorat.
imi place mult cum imi sta cu el asa [lung.] si arata foarte bine pana te uiti de aproape Neutral.
trebuie sa-mi tund mult din el cat de curand posibil [asta zic de nu stiu cat timp.]
nu stiu cum ma tund,ori schimb tunsoarea ori ii zic sa-mi tunda doar varfurile tocite si dupa ce se regenereaza de tot ma bag pe alte *proceduri*...

si am facut comanda la sampon/balsam *naturale* si niste suplimente pt par,unghii si piele. sa vedem ^^.

Sus In jos
rock.kid33
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 21
Localizare : Boulevard of broken dreams
Data de inscriere : 26/09/2010

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Lun Sept 27, 2010 4:37 pm

parul meu e uscat dar e placut la atingere. adica asa cred eu ca e uscat. defapt e foarte gros si puternic si nu e dinala moale si mie mi se pare ca e uscat . intelegeti voi :))

ma spal cu ce sampon apuc, head and sholders, wash n go, diferite chestii care le ia mama de la avon si le incerc si eu, herbal essense, garnier.. tot ce prind. Mi-l intind cam la 2 zile cu placa si inca mai am par in cap, si chiar foarte mult . e al dracului de des.

asa... da pai cam atat.
Sus In jos
VelvetH0ur
Admin

feminin

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Dum Dec 26, 2010 6:17 pm

mi`am facut breton. azi. momentan am paru` ud (de`abia m`am spalat pe cap), deci de`abia acum urmeaza sa`l asez, sa vad cum sta etc.

acum cateva zile mi`am facut o *incercare* de breton cu suvite de pe unde apucam + agrafe si`mi statea genial. reactiile persoanelor (poze...) au fost "OMG OMG OMG fugi si tunde`te" si imi placea si mie super mult.

dar acum am vaaaga impresie ca o sa`mi stea aiurea. ahem. o sa vad. ideea e ca macar mi`am facut FINALLY damblaua. ^^

si vreau/voiam/vreau sa ma vopsesc, da`cred ca asta o sa mai astepte.

Sus In jos
After-eight
Artist

feminin

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Sam Apr 09, 2011 11:14 am

^ vreau sa-ti vad bretonul.

eu momentan am parul scurt..adica mediu...e tuns pana la umeri si n-am breton, nimic.ma simt foarte bine asa
as vrea sa mi-l vopsesc roscat/sa-mi fac dreaduri [eh,idei fanteziste], da' cred ca o sa renunts la idei, cel putin pana implinesc 18 ani :D
Sus In jos
Anca06
begginer

feminin
Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 19/05/2012

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   Sam Mai 19, 2012 6:14 pm

Parul meu e super naspa. Cand eram mica aveam parul rar ,dreptsi fara volum,dar parintii m-au tuns foarte scurt ca vai doamne,nu stiu ce. Pana prin clasa a 5-6a l-am avut asa,dar acum a luat-o razna de tot. Se electrizeaza,are volum mult si spre varfuri se increteste,dar nu tot parul...Am mai facut si prostia sa imi fac breton.Acum trebuie sa astept pana creste .
Imi tin mereu parul strans intr-o coada.Imi sta prea urat cu el desprins.
Nu imi suport parul si nu mai stiu ce sa fac cu el!!wah(((Ceva sfaturi?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri   

Sus In jos

Parul - ingrijire,aspect,nemultumiri
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
MusicIsFuel4Life :: Cafenea :: Teenagers Problems :: Beauty&Style-
Mergi direct la: